TEST NA HCV

Wykonaj bezpłatny Test na HCV - Prosty Krok do Zdrowia

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej ogólnopolskiego programu bezpłatnych badań przesiewowych Test na HCV – Prosty Krok do Zdrowia.

Akcja trwa w okresie od 10.09 do 21.09.2018.

Wykonanie testu na obecność przeciwciał polega na nakłuciu opuszka palca oraz pobraniu dwóch kropli krwi, które umieszcza się na teście kasetkowym.

Po dodaniu dwóch kropli odczynnika i odczekaniu paru minut, wynik testu na obecność przeciwciał anty-HCV staje się widoczny i jest odczytany przez personel medyczny.

Zakażenie HCV powoduje wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW typu C). Jest to przewlekła, zapalna choroba wątroby, która u części pacjentów po wielu latach może doprowadzić do całkowitego zniszczenia tego narządu: marskości, niewydolności wątroby, wreszcie do raka wątrobowo komórkowego. Szacuje się, że w Polsce jest 165-200 tys. osób zakażonych HCV, jednak dotychczas tylko ok. 30 tys. z nich wie o swoim zakażeniu.

Należy pamiętać, iż podczas wieloletniego, często bezobjawowego przebiegu zapalenia wątroby, w organizmie chorego dokonują̨ się wyniszczające zmiany, a sam chory – nieświadomy swojej infekcji – może być́ źródłem nowych zakażeń́.

Zapraszamy wszystkich chętnych do gabinetów zabiegowych w przychodnich Petra Medica w godzinach 11:00-16:00.

Napisz do nas

rezerwacja wizyt, informacja medyczna, szybki kontakt

Infolinia, zadzwoń:

+48 22 740 20 20